Seriálové novinky – Final Space

Minulý týden mi začal pracovně, především jsem dělala na tomhle blogu.
A proto jsem se rozhodla o víkendu odpočívat a dohnat věci, na které nemám moc čas. Krom toho, že jsem trávila čas s rodinou a hrála, vzpomněla jsem si taky na jednu další věc, kterou je třeba dohnat. Seriáály! Přesněji řečeno seriál Final Space, na který jsem čekala posledního třičtvrtě roku.  Poslední dobou toho bylo moc, a proto se mi úplně vykouřilo z hlavy, že tenhle sci-fi animák má už spatřit světlo světa.
Takže jsem v sobotu sedla k televizi a sjela hned všechny tři díly, co do té doby vyšly.

A můj pocit? Seriál jsem si už v průběhu prvního dílu naprosto zamilovala. Hlavní postavou je sympatický blondýn Gary, který si odpykává svůj pěti-letý trest na kosmické lodi ve vesmíru. Za posledních pět let nemluvil s jinou lidskou osobou a jedinými jeho příteli jsou roboti. Mezi nimi je taky jeden lehce otravný a natvrdlý robot KVN, který má Garyho rád, přestože on ho nenávidí už od první sekundy. Garymu do konce trestu chybí pár dní a vypadá to, že se brzy bude moc vrátit za dívkou Quinn, do které se těsně před svým odletem na kosmickou loď zamiloval. Všechno se ale zkomplikuje ve chvíli, kdy jednou ve vesmíru narazí na rozkošného tvorečka, kterého pojmenuje Mooncake. Tahle zelená potvůrka s obříma očkama, rozkošným hláskem a neustálou potřebou se tulit vás (především holky) naprosto dostane. Mooncake má ale ve zvyku čas od času zničit nějakou tu planetu a proto po něm leckdo jde, včetně zlého Lorda Commandera. Gary se ale svého nového kamaráda nehodlá vzdát a je rozhodnut pro něj i riskovat život. Brzy se k celému týmu přidává také kočičák Avocato, který není kočičák, ale Ventrexian. Ale vypadá jako kočičák. Tohohle kočičího assassina si brzy zamilujete, jako zbytek postav.

Gary mi příjde jako takový ten normální klučina, který ničím příliš nevyniká. A možná v tom je jeho kouzlo. Vtipný, někdy až trochu trapně vtipkující, zamilovaný, obyčejný kluk, který je ale díky své touze najít si přátele a udržet si je za každou cenu ochoten i riskovat život.
Seriál se žánrově rozhodně řadí do komedie. Ale pozor, jedná se o ten druh humoru, který nemusí sedět každému, ne každý se mu zasměje. Typově bych to nejvíce přirovnala k humoru, který najdete v seriálu Rick a Morty. Jen když vynecháte to grgání, nadávky a oplzlé vtipy. A ano, přesto je to pořád komické 😀
Dále mě rozhodně překvapilo, že na takhle komicky založený seriál je tam mnoho dojemných scén. Seriál vám párkrát pěkně zatlačí na emoce, čímž vám navodí pocit, že se jedná o něco víc než jen o srandovní animák. A to i přesto, že je děj poměrně jednoduchý.
Co mě osobně zaujalo je krásná hudba, která jen podtrhne všechny ty emoce, které se ve vás seriál snaží vyvolat. A úspěšně, musím říct.
Ale nebojte se, pořád se jedná o pohodovou oddechovku, u které se opravdu zasmějete.
Dneska vychází nový dííl, tak šup, ty tři předchozí díly doženete během hodinky. Jedná se totiž o 20-minutové díly.

Šíleně se těším na závěr série. A pokud se na seriál začnete dívat taky, brzy pochopíte proč.
Rozhodně tu pak dám ještě jeden článek, kde zhodnotím celou sérii. Takže pokud chcete počkat až na závěrečné zhodnocení, jestli mělo cenu se na seriál dívat, tak počkejte. Pokud vás ale můj článek dostatečně navnadil, tak si udělejte popcorn a utíkejte se dívat.

S láskou,
Ani

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *