Už vás nudí klasické fast foody? Zkuste tento!

Každý z nás někdy nestíhá a potřebuje se rychle, levně a pokud možno kvalitně najíst. Jestli vám ale už lezou mastné, nekvalitní a předražené fast foody krkem stejně jako mně, nezoufejte, protože je i jiná cesta. A tou je podnik Poe Poe. O jaký podnik se vlastně jedná?  Poe Poe představuje síť fast food restaurací, které se nachází například v Brně, ve Zlíně, nebo v Přerově. Ostravská prodejna byla otevřena teprve nedávno, přesněji koncem minulého roku.
Já jsem se o tomhle fast foodu dozvěděla na posledním focení s Queens, kdy nás uprostřed práce chytla mlsná a potřebovali jsme se rychle najíst. Náš stylista David žbleptl něco o novém podniku, kde mají pizzu za 64 Kč a palačinky za 35 Kč. Ceně jsme nemohli uvěřit a byli jsme opravdu skeptičtí nad jídlem, které nám měli dovézt. Já jsem měla ten den chuť na sladké, a proto jsem si objednala palačinku. Za 35 Kč jsem dostala obrovskou palačinku plnou výborné meruňkové marmelády. Kluci byli se svými pizzami rovněž nadmíru spokojení.

A proto jsem se rozhodla ten zázrak okouknout na vlastní oči a už včera před polednem jsme s přítelem vystupovali na Sýkorově mostě a vcházeli do restaurace.
Restaurace je rozdělena do dvou částí – slaný a sladký pult a proto si zde na své přijde opravdu každý. Mě osobně přijde zajímavější sladká část nabídky, protože v ostatních fast foodech se milovníci sladkého musí spokojit jen se zmrzlinou, sušenkami a ovocnými taštičkami. Palačinky nebo vafle to je něco úplně nového. Kdo hledá něco zdravého, můžete vybírat z nabídky v avokádo baru.
Palačinky jsem už vyzkoušela, a proto přišly na řadu vafle. Jelikož jsem chtěla vyzkoušet to nejlepší z nejlepších, dala jsem si ty nejnadupanější vafle s nutellou, banánem a šlehačkou a k tomu Tropicana smoothie. Dohromady jsem platila sympatických 108 Kč (49 za vafle + 59 za smoothie).

Každý se svým tácečkem jsme si s přítelem sedli k jednomu z mnoha stolů. Na to, že je Poe Poe fast food jsem byla překvapená, jak pohodlná křesílka byla ve sladké zóně. Tak moc, že bych tam dokázala sedět hodiny. Jakmile jsme se pohodlně usadili, přišlo na řadu koštování.

Jak již jsem řekla, já jsem si dala vafle s nutellou, banánem a šlehačkou a smoothie. Vaflové těsto bylo velice chutné a tak akorát měkké, díky čemuž se dalo skvěle nakrájet i s plastovými příbory. Byla jsem moc ráda, že nutellou byla myšlena opravdu nutella a ne různé čokoládové náhražky, které se v takových to případech velmi často používají. Banánu a šlehačce nemůžu nic vyčíst. Sama jsem byla překvapená, jak moc jsem se z jedné vafle dokázala najíst. Na mé milované hranolky mi už nezbylo místo. Tak třeba příště.
Tropicana smoothie se skládalo z pomerančového freshjuicu, ananasu, exotického melounu a pomeranče. Chuť byla výborná, srovnatelná s chutí jakou nabízí například UGO, což je dle mého na fast food opravdu úspěch.

Přítel zamířil ke slanému pultu. Slaný pult nabízí pizzy, hot dogy, lasagne, hranolky, krokety nebo rolky. Na vyzkoušení nám donesl pikant pizzu, hot dog extra a Poe rolku.
Pikant pizza měla na sobě tomatovou omáčku, sýr, plátky salámu a jalapeño papričky. Pizza byla teplá, akorát upečená, měkká a s křupavými okraji. Snad jen salámu mohlo být trochu víc, ale vzhledem k neuvěřitelné cenně se nad tím dá mávnout rukou. Za půlku pizzy jsme dávali pouze 32 Kč. Hot dog extra měl navíc sýr, smaženou cibulku a okurku. Z omáček na hot dog může zákazník vybírat z kečupu, tatarky a hořčice. Párky byly klasické hotdogové bez střívka, houska byla měkká, takže se hot dog dobře kousal. Za 29 Kč parádní svačinka.
Poe rolka je dělaná podle chorvatské receptury. Jedná se o palačinku s kuřecím masem potřenou sýrovou omáčkou. Taková to palačinka je pak obalená ve strouhance a osmažená. Rolka má opravdu dobrou a zajímavou chuť. Tahle jedinečná rolka, kterou seženete jen v Poe Poe vás výjde na 34 Kč.
Za slané dobroty jsme zaplatili dohromady 95 Kč.

Obrovskou výhodou Poe Poe je, že je jídlo připravováno přímo před vámi. Jaká to příjemná změna oproti běžných fast foodů, kde je jídlo připravováno někde vzadu v kuchyni a tak mnohé z nás trápí myšlenka, z čeho je vlastně jídlo udělané. Jak vidíte na fotkách, jídlo je připravováno z čerstvého ovoce a z kvalitních ingrediencí.

Rozhodně bych chtěla vychválit personál a vedení Ostravské pobočky. Servírky jsou opravdu usměvavé a ochotné, což je dle mého půlka úspěchu. Nic člověka totiž neodradí více než protivná servírka, kde máte strach říct si i o hranolky.
Jelikož vám zde přidávám i fotky, abych vám co nejvíce přiblížila svůj zážitek, musím se svým kompaktem v podnicích fotit. Což je ne všude rádo viděno. V Poe Poe to ovšem nebyl vůbec žádný problém a vedoucí Michaela byla v tomhle směru opravdu ochotná, za což ji chci poděkovat.

Ráda bych zdůraznila, že nejsem nikým sponzorovaná a proto můj kulinářský zážitek nebyl ničím ovlivněný.

Z podniku jsme odcházeli opravdu najezení s celkovou útratou 203 Kč, za půlku pizzy, hot dog extra, Poe rolku, vafle se vším možným a smoothie, což je podle mě paráda. Snad je to kvalitními výrobky, ale Poe Poe zanechává dojem takového zdravějšího fast foodu. Za mě naprostá spokojenost. I se záchody. Mýdlo, toaletní papír, ubrousky, všechno to tam bylo.

Takže až budete mít příště hlad, utíkejte do Poe Poe. A komu se nechce pravidelně chodit až k Sýkoráku, nezoufejte, nová prodejna se chystá v Karolíně.

S láskou,
Ani

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *