Kam na výbornou kávu i dortík?

Tento týden se konečně oteplilo na příjemných 22 stupňů a tak jako mnozí jiní jsem i já se svými kamarádkami vyrazila na procházku do Komenských sadů. Když jsme procházely centrem, všimla jsem si jednoho nového podniku kousíček od Masarykáče. Na ceduli stálo- CrossCafe. Jelikož ten den sluníčko opravdu hřálo a my jsme měly žízeň, rozhodly jsme se, že si dovnitř zajdeme pro nějaké to pití. Kavárna mě překvapila nejen svým moderním a vzdušným prostředím, ale i svou výbornou ledovou kávou. Jako na potvoru jsem ale ten den nechala foťák doma. Rozhodla jsem se tedy, že se do CrossCafe vrátím o víkendu a pořádně prozkoumám, co všechno tato nová kavárnička nabízí.

CrossCafe je řetězec kaváren, které se nacházejí například v Praze, Plzni, Olomouci nebo Pardubicích. Takže nesmutněte, pokud nejste z Ostravy, kavárnu naleznete ve více městech. Ostravská pobočka se otevřela teprve před měsícem. Těší mě, že poslední dobou vidím více a více nových podniků v centru. Jsem si jistá, že nejsem jediná, koho mrzelo, jak se z našeho centra postupně stávalo město duchů a jen málokdo se odvážil otevřít tam nějakou novou restauraci, bar, kavárnu, cokoliv. Proto doufám, že i svými článečky nově otevřené podniky trochu podpořím a zviditelním, ať mají větší šanci se uchytit.

Do CrossCafe jsme s přítelem vyrazili dneska ráno těsně po otvíračce. Hladoví a ještě s napůl zavřenýma, ospalýma očima jsme si prohlíželi nabídník. Na zahnání žízně CrossCafe nabízí širokou škálu různých druhů káv, ledových nápojů i čajů. Milovníci sladkého mohou vybírat z všelijakých ňamózních dortíků, jogurtů, muffiánů (jako fakt 😀 ), kukýs ( 😀 ) a dalších dobrot. Dále jsou v nabídce různé saláty, sendviče a dokonce i polévky.

Jelikož jsme přišli na snídani, dali jsme si oba dva zákusky a kávy. Než se nám objednávka nachystala, sedli jsme si k jednomu z mnoha stolečků. V CrossCafe můžete sedět buď u stolečků se sedačkami a židlemi nebo u stolečků s nízkými křesílky. My jsme zamířili na měkoučké sedačky. Musím uznat, že kavárna má opravdu krásný interiér. Dřevěné stoly a obložení v kombinaci s šedo-bílo-červenými křesílky a sedačkami působí velice příjemně. Zanedlouho jsme ale už obrátili zrak k naší snídani, kterou nám usměvavá servírka nesla ke stolečku.

Já jsem si vybrala dortík Berry Brown a Caffé latte. Pod názvem Berry Brown si můžete představit čokomalinový dort. Dortík byl velice chutný a vydatný. Palec nahoru, že nebyl přeslazený, nebo vysušený, jak to často u takových dortů bývá.
Byla jsem opravdu zvědavá, jak mi bude chutnat káva. Ledová káva, kterou jsem si dávala přes týden, byla vážně dobrá, a tak mě zajímalo, jaká bude tahle.  Kvůli nízkému tlaku piju kafe opravdu často a všude. A někdy jsem opravdu překvapená, jak odpornou kávu jsou schopni v některých kavárnách podávat. Ne restauracích, kavárnách!  Jistě, mnoho lidí si zkrátka zajde do Starbucks, ale ne každému se chce dávat za kafe tolik peněz, zvlášť když platíte především za značku a obrovské množství cukru. Kávička z CrossCafe mě ale opravdu potěšila. Caffé latte bylo podáváno ve velkém hrníčku a s rozkošným srdíčkem vykresleným z pěny. Káva byla tak akorát teplá, sladká, s ideálním poměrem mlíka a vody. Opravdu jsem ji pila s chutí.

Přítel si vybral dortík Berry White s lesním ovocem a Espresso Americano.
Dort měl korpus z podobného těsta, jako jsou karamelové sušenky. Společně s tvarohovým krémem a lesním ovocem zalitým v želatině vytvářel dortík perfektní směs chutí. Berry White byl zkrátka výborný. Stejně, jak tomu bylo u mého kousku, byl i tento vydatný, jako snídaně ideálně nasytil, ale opět nebyl zbytečně přeslazený.
Na Espresso Americano jsem byla rovněž zvědavá. Tento typ kávy v některých kavárnách většinou dopadá chuťově ještě hůř než Caffé latte, protože už ho nemůže zachránit mlíko. Na Espressu bylo znát, že je opravdu silné. Přesto nebylo kyselé, ani hořké, naopak bylo sladší a chutnalo výborně.

Krom skvělé chutě nabízí CrossCafe i velmi přijatelné ceny. Za tu největší kávu zaplatíte zhruba 50 kč, stejně je tomu i u dortíků. Já jsem si hned založila kartičku, kde se vám za každou nakoupenou věc přičítají body, což je skvělé, protože pokud si kávu v CrossCafe zamilujete jako já a budete tam na ní chodit pravidelněji, časem i nějakou tu kačku ušetříte.

Na CrossCafe je skvělé, že se zde cítíte tak, jak se máte v kavárně cítit. Pijete výbornou kávu, v pohodlných křeslech a je vám zkrátka neskutečně příjemně. Celou atmosféru navíc dokresluje výborný výběr odpočinkové hudby.

Ráda bych vychválila personál CrossCafe. Servírky byly velice usměvavé, ochotné a rychlé. S focením v podniku nebyl žádný problém, za což jsem moc vděčná. Dokonce byly slečny ochotné se nechat za barem i vyfotit! <3

Do kavárny jsme vcházeli unavení a mrzutí a odcházeli jsme najezení, příjemně naladění a s úsměvem na tváři. A tak to má u správné kavárny být!

S láskou,
Ani

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *