Kam na americké a mexické jídlo v Ostravě?

restaurace

Budou to tak tři roky, co mě a mamku zavedl brácha do jedné restaurace. Do té doby jsem v té restauraci nikdy nebyla a neměla jsem nejmenší tušení, jaký kulinářský zážitek mě čeká. Tak jako mnozí jiní Ostraváci jsem se spokojila s podniky v centru a s restauracemi, kde nabízeli klasickou svíčkovou a smažák s hranolkama. Né, že bychom toto jídlo nezbožňovali, ale ani toto jídlo se nedá jíst pořád. A o nějakém kulinářském zážitku se rozhodně mluvit nedá 😀 Nikoho z centra by nenapadlo jet na oběd třeba do…Poruby? A přitom, tam za mosty se skrývá malebná restaurace Saloon Pub. Už svým názvem nám napovídá, že pokrmy zde připravované budou jako ty za velkou louží. Ať už se jedná o klasické americké burgery, kuřecí křidélka nebo pancakes. Pokud máte ale chuť na něco víc jihozápadnějšího, je v nabídce mexické jídlo na americký způsob (přece jenom jsou od sebe docela blízko). V téhle části menu si můžete vybrat z pokrmů jako je taco, tortilla nebo fajitas. K celkovému kulinářskému zážitku přispívá taky vzhled restaurace, který je rovněž v americkém duchu.

Tři roky uběhly jako voda a já v ní byla od své první návštěvy už nespočetně-krát. Naposledy včera 🙂
Přestože byla sobota a zrovna čas oběda, povedlo se nám s přítelem najít místo k sezení. A zrovna v našem oblíbeném boxíku. Kromě kulatých boxů můžete sedět i u normálních stolů se sedačkami a židlemi, nebo za barem.
Během chviličky u nás byla vždy usměvavá servírka i s jídelními lístky. Přestože jsme zde už byli tolikrát a lístky známe prakticky nazpaměť, prolistovali jsme si ho znova.

Většinou chodíme do Saloounu na burgery. Myslím, že můžu s jistotou říct, že jsou to ty nejlepší burgery, co jsem kdy jedla. Masa je opravdu požehnaně a co víc, je propečené. Milovníci raw burgerů mě teď pravděpodobně ukamenují. Ale krom biologického hlediska, kdy hold 1 minuta z každé strany nezabije všechny potvůrky, které může maso obsahovat, mi prostě propečené chutná víc.
Za mě tu tedy burgery nemají chybu, nechybí v nich chedar, zelenina a slanina, chcete-li. Houska zůstane křupavá a není rozmočená. Burger k vám tedy dojede krásně teplý a s hranolkama a salátem Coleslaw v ceně, což je paráda. Já už jsem většinou tak napraná, že ještě než dojím Coleslaw, povoluju knoflík na kalhotech.

Tentokrát v nás ale teplé, slunečné počasí vyvolalo chuť na něco nového. Zalistovali jsme tedy do části s mexickými jídly a skončili u tacos a fajitas (s kuřecím masem).
Taco bylo podáváno v keramickém stojánku, kde se vlezly 4 tacos, plněné měkoučkým kuřecím masem, okurkou, paprikou, salátem a zakysanou smetanou. K tomu byla podávána pálivá mexická salsa (auu, můj jazyk) a mě více vyhovující jogurtový dresing. Jídlo bylo ochuceno hlavně solí, kuřecí troškou koření. Z jídla jsem se opravdu najedla a přitom jsem se potom necítila vůbec těžce. Jídlo působí opravdu zdravým dojmem a přitom je moc dobré. Za mě by mohlo být více kořeněné, ale to už je drobnost.
Fajitas bylo podávané na horké pánvičce s grilovanou zeleninou a plátky měkkého, šťavnatého kuřecího masa. Tahle směs byla na rozdíl od tacos opravdu pikantní. Přílohou byly pšeničné tortily (křupavé slané, jakoby pizzové těsto) s barbecue omáčkou.

Včera jsme tedy odcházeli najezení a naprosto spokojení. Ceny zde nejsou rozdílné, než v ostatních restauracích, naopak bych řekla, že burgery jsou zde levnější. Zvlášť, když vezmeme v potaz, že jsou s hranolkama a salátem.
Jak již jsem řekla, restaurace je v americkém stylu, což je příjemná změna oproti obyčejným restauracím s židlemi a stoly. V nabídce je velký výběr čepovaného piva i alkoholických nápojů a díky pohodlným sedačkám a dobrému jídlu je to ideální prostředí na večerní potlach.
Záchodům dávám 5 hvězdiček. Čisté, voňavé, hezky osvětlené, s mýdlem i ubrousky 😀

Saloon Pub je skvělý podnik, jen je škoda, že není blíž centra. Na jídlo se tam určitě ale vyplatí zajet, přece jenom je to 20 minut tramvají (autem 10) a za tu ňamku to prostě stojí.

Doufám, že vás tam příště uvidím 🙂

S láskou,
Ani

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *